Jak wybrać najlepsze rolety?

producenci rolet - sprawdź szeroką ofertęRolet na rynku jest mnóstwo. Obok nich na półkach panoszą się żaluzje i zasłony, po części tylko spełniające ich funkcje. Każdy producent rolet ciągle przedstawia klientom nowe modele, które są udoskonaleniem poprzednich. Łatwo się w tym pogubić, dlatego poniżej możesz znaleźć kilka porad dotyczących wybierania rolet do swojego mieszkania.

Co producent rolet może Ci zaproponować?

Jest kilka cech rolet, na które warto zwrócić uwagę na zakupach. Najważniejszy jest stopień zaciemnienia wnętrza, który zazwyczaj dostosowuje się do rodzaju pomieszczenia albo do upodobań domowników. Producenci proponują rolety z materiałów przepuszczających światło oraz takich, które ograniczają dopływ promieni słonecznych do pokoju, a dodatkowo oferują tak zwane rolety półprzepuszczalne. Jeśli lubisz drzemać w ciągu dnia powinieneś rozważyć rolety dzień i noc, które pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Jeśli natomiast zależy ci jedynie na rozproszeniu światła odpowiednie będą rolety transparentne. Istotne jest także zwrócenie uwagi na wygodę zmienienia stopnia zaciemnienia i na sam mechanizm w rolecie, ponieważ jego wymiana jest bardziej kosztowna niż kupienie nowej tkaniny.

Przewaga rolet nad zasłonami

Produkty wszystkich producentów rolet mają jeszcze tę zaletę, że nie zajmują dużo miejsca, co jest ich przewagą w zestawieniu z zasłonami. Jednocześnie wciąż mają elementy dekoracyjne, więc mogą upiększać wnętrze tak samo jak ich konkurentki zasłony.