Jak wybrać rolety do domu?

W pomieszczeniach ulokowanych blisko ulicy czy chodnika,wystawionych na widok przechodzących ludzi, bardzo ważne jest zapewnienie prywatności przebywającym w nich ludziom. Osiągnąć to można przy pomocy rolet. Rolety w oknach są też wskazane we wnętrzach wystawionych przez większość dnia na działanie słońca. Montaż rolet pomoże zminimalizować nagrzewanie się pomieszczenia.

Wybór modelu – rolety dzień noc na wymiar czy inne?

rolety dzień i noc - bogaty wybór
roleta dzień i noc w kolorze szarym

Rolety są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszymi z nich są różne gatunki materiałów. Przykładowo: rolety dzień noc na wymiar zbudowane są z naprzemiennych pasów siatki i nieprzezroczystej tkaniny. Z kolei rolety austriackie wykonane są z lekkiej tkaniny, która przy ich zwijaniu tworzy efektowne bufy.

Funkcjonalność, a estetyka

Nie ma co ukrywać, że głównym zadaniem rolet jest skuteczne zasłonięcie okna. Mimo tego, że pełnią one funkcję głównie praktyczną, mogą się także okazać doskonałą dekoracją wnętrza. Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy praktycznością montażu rolet, a ich dekoracyjnością. Dla ludzi, którym zależy na obu tych cechach, świetnym rozwiązaniem są rolety rzymskie, które jak żadne inne podkreślają urodę elegancko urządzonych wnętrz. Są to rolety, których materiał podczas zwijania układa się w bogate fałdy.

Kolorystyka

Obecnie na rynku dostać można rolety w niemal wszystkich barwach tęczy. Warto zastanowić się, jaki kolor najbardziej będzie pasował do wnętrza. Mocne barwy mają to do siebie, że stają się dekoracją pomieszczenia, ale mogą stać się niemodne już po pierwszym sezonie. Bezpieczniejszym wyborem jest kupno rolet w stonowanych, uniwersalnych barwach, jako że klasyka zawsze jest modna.