Karnisze drewniane i ich zalety

Piękne i niepowtarzalne dekoracje okienne to nie tylko rolety, zasłony i muślinowe firanki, ale to również odpowiednio dobrane karnisze, na których zawisną te piękne i niepowtarzalne materiały.

Największe zalety karniszy drewnianych

karnisz drewniany w kolorze brązowymNowatorskie karnisze drewniane wspaniale prezentują się w pomieszczeniach wykończonych w stylu rustykalnym i bardziej klasycznym, gdzie można zaobserwować znaczną ilość elementów drewnianych. Najczęściej wykonuje się je z buku, sosny czy brzozy, jednak bardzo często są to modele malowane. Odpowiedni odcień karnisza najlepiej dobrać w taki sposób, aby harmonijnie komponował się z kolorem stolarki drzwiowej i okiennej, podłogi oraz znajdujących się w pomieszczeniu mebli. Dzięki swojemu naturalnemu urokowi karnisze drewniane w fantastyczny sposób podkreślają niepowtarzalny i oryginalny charakter każdego pomieszczenia. Ponadto pomagają one w wytworzeniu ciepłej i domowej atmosfery. Najlepiej sprawdzają się w wysokich pomieszczeniach o dużym metrażu, ponieważ w takim otoczeniu wyglądają na lżejsze i subtelniejsze.

Jakie materiały współgrają z drewnianymi karniszami?

Na drewnianych karniszach najlepiej zawieszać naturalne materiały, który w świetny i nonszalancki sposób podkreślą nie tylko ich piękno, ale również dodadzą całemu pomieszczeniu niebanalnego wyglądu. Świetnie sprawdzi się tutaj len w wielu delikatnych i stonowanych odcieniach, jednak należy wystrzegać się grubych i ciężkich, wzorzystych zasłon. W znacznym stopniu przytłoczą one cały pokój i nie do końca wpiszą się w jego rustykalną stylistykę. Piękne, drewniane karnisze najlepiej czują się w towarzystwie naturalnych materiałów i tkanin.