Na co zwracać uwagę przy zakupie mini rolet?

mini rolety popularne w salonieRolety z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Wszystko dlatego, że są wygodne w użyciu, tanie i można w prosty sposób dobrać kolor do praktycznie każdego wnętrza. Tym samym mało kto chce już kupować tradycyjne firany, które często nie układają się odpowiednio czy są zrywane przez małe dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup mini rolet. Wszystko dlatego, że można je dopasować do małych okien o niestandardowych rozmiarach. Trudno byłoby w nich zamontować inne produkty, dlatego niskie ceny mini rolet są często wybawieniem dla mieszkańców. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie oferowane modele są odpowiednie i przetrwają lata. Istnieje kilka aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Materiał

Mini rolety mimo niewielkich rozmiarów często rzucają się w oczy. Właśnie dlatego warto decydować się na materiał wysokiej jakości i w odpowiednio dobranym odcieniu. Nie ma bowiem nic gorszego niż niepasujący element, który rzucając się w oczy będzie psuł cały efekt. Rodzaj materiału znacząco wpływa na przepuszczalność światła i trwałość, dlatego nie warto wierzyć sprzedawcy, który zapewnia nas o tym, że podstawowa wersja w pełni nam wystarczy.

Inne rozwiązania techniczne

Mini rolety powinny również posiadać mechanizm ściągający, który będzie działać w pełni płynnie i skutecznie. Najlepiej zdecydować się na model posiadający ruchomą głowicę, dzięki której łańcuszek regulujący nie będzie się plątał ani zacinał. Dodatkowo ważne, aby rozmiar był idealnie dobrany, a jeśli posiadamy okno niestandardowe, aby dało się go zamontować na zewnątrz takiej właśnie witryny.