Rolety plisowane – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania

Rolety plisowane to zdecydowana nowość na rynku dekoracji okiennych, która z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności z uwagi na swój nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność zastosowania.

nowoczesne rozwiązania rolet plisowanych

Czym są rolety plisowane?

Rolety plisowane Mardom zwane również potocznie plisami cały czas podbijają rynek wzbudzając wciąż duże zainteresowanie. Są one bardzo praktyczne, łatwe do założenia oraz dają duże możliwości przy wyborze partii okna do zasłonięcia. Piękne się prezentują i mogą stanowić fantastyczną dekorację okienną zarówno w przypadku wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tych bardzo stonowanych i eleganckich. Dzięki możliwościom wyboru różnorodnych tkanin oraz mocowań, każde okno może wyglądać pięknie i dawać duże poczucie prywatności, ponieważ plisy zabezpieczają mieszkańców przed wścibskimi oczami sąsiadów.

Sposoby montażu rolet plisowanych

W przeciwieństwie do większości rolet plisy można podnosić i opuszczać z obu stron – tj, z góry i z dołu. Oznacza to, że idealnie nadają się one do montażu w przypadku okien o nietypowych kształtach, np. trójkątnych lub trapezowych, gdzie zwykłe rolety po prostu sobie nie poradzą. Można je montować na kilka różnych sposób, pośród których do najpopularniejszych należą montaż inwazyjny pomiędzy listwy przyszybowe, jak również bezinwazyjny za pomocą specjalistycznego mechanizmu mocującego dostosowanego do ram okiennych o różnej grubości.

Plisy to fantastyczne rozwiązanie do biur, łazienek czy salonów, a także wszędzie tam, gdzie występują okna o nietypowych kształtach. Ponadto plisy idealnie sprawdzą się w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z wąskimi wnękami okiennymi, a zamontowanie standardowych rolet groziłoby trudnościami w otwieraniu okna na oścież.